Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 04/2020 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 04/2020 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • KORONAWIRUS ZALECENIA
  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę układu oddechowego nazywaną przez fachowców Covid-19. Eksperci informują, że objawy zakażenia nowym koronawirusem są zbliżone do ciężkiej grypy albo zapalenia płuc.
 • MIŁOŚĆ, MEDYCYNA I CUDA
  Badania wskazują, że osoby religijne cieszą się lepszym zdrowiem i samopoczuciem niż niewierzący. O eterycznych związkach między duchowością a zdrowiem oraz tajemniczych uzdrowieniach z dr hab. Jakubem Pawlikowskim, lekarzem i filozofem rozmawiał Wiktor Szczepaniak.
 • TO JUŻ NIE TA TRAWA…
  Jako człowiek, który od dziecka uważał, że życie za płotem jest zawsze bardziej intrygujące, ciągle organizowałem różne przedsięwzięcia dające smak przygody i przyznam, że na ogół mi to wychodziło.
 • ZDROWIE TO TAKŻE NASZE MYŚLI, EMOCJE, UCZUCIA
  Janet Dailey – amerykańska pisarka powiedziała: „Kiedyś… nie ma takiego dnia tygodnia!”. To trafne zdanie. Prawda, nie ma takiego dnia tygodnia – dlaczego więc zdarza się nam mówić: może kiedyś… Nie ma kiedyś – jest tu i teraz. Stąd ten tekst.
 • DLACZEGO WARTO MYŚLEĆ?
  Wiemy, jak bardzo złożone są nasze mózgi. Ta jego część, którą nazywamy mózgiem „gadzim”, działa na zasadzie „uciekaj albo giń”, dba o nasze fizyczne bezpieczeństwo. Mózg „ssaczy” działa w oparciu o zasadę „żeby wszystko zostało takie samo”, dba o poczucie stabilizacji, poczucie bezpieczeństwa psychicznego.
 • SZTUCZNA INTELIGENCJA CO TO TAKIEGO?
  Niezastąpiona w dziedzinie medycyny. Wspiera procesy diagnostyczne, terapeutyczne, ułatwia pracę lekarzy. Z powodzeniem stosowana w nowoczesnych urządzeniach szpitalnych. Czym jest sztuczna inteligencja i czy powinniśmy się jej obawiać, czy wręcz przeciwnie?