Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 09/2019 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 09/2019 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

  • WYZWANIA WSPÓŁCZESNOŚCI
    Za nami wakacje, czas lekkich tematów, za to jesień skłania do refleksji. Starzejemy się i nic nie zapowiada spokojnej emerytury w bujanym fotelu, wyzwań przybywa. Zmiany przychodzą szybko i nieubłaganie. Nawet młodzi ludzie mają problemy, aby za nimi nadążyć. Ale nie poddajemy się. Jako najstarsi – Ci zasiadający w loży refleksji – spróbujemy zastanawiać się nad tym, co będzie za chwilę i nad tym, co nas już bezpośrednio nie dotknie. Czy to nas porusza, czy jest nam obojętne? Klimat, ekologia, zdrowie. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
  • CZAS DO SZKOŁY
    Jesień to czas dla edukacji. Dziś również seniorzy wracają do szkolnej ławy. Polecamy mnóstwo ciekawych inicjatyw, które ruszają we wrześniu. To najlepszy czas na rozpoczęcie intelektualnej przygody, do czego zachęcać będzie Was w swoim materiale Krystyna Ziętak – warsztatoholiczka – jak mówi o sobie.
  • ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
    1 września to nie tylko akademie w szkołach, to ważna data, o której nie wolno nam zapominać. Polecamy wspomnienie i refleksję Marii Orwat.