Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 4/2017 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 4/2017 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.
 • Na okładce Jola Caputa – autorka książek i kulinarny ekspert, która pokazuje, że nawet na emeryturze można kontynuować to, co w pracy i życiu prywatnym sprawia przyjemność. W rozmowie z Magdą Wieteską opowiada o rodzinnych tradycjach w gotowaniu, kulinarnych wyzwaniach i czytelnikach swojego blog.
 • Mariusz Dziubek z DziubekBand to znanym naszym czytelnikom dyrygent z pamiętnego, noworocznego koncertu w Narodowym Forum Muzyki. Wydarzenie zachwyciło zaproszonych na nie seniorów, a dziś rozmawiamy o przygotowaniach do kolejnego wyjątkowego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Międzynarodowego Dnia Muzyki.
 • Gdańska Galeria Güntera Grassa jest domem jednej z największych na świecie kolekcji zmarłego w 2015 roku noblisty. Nie trzeba już jednak jechać do Gdańska, żeby zobaczyć jego prace. W Muzeum Pana Tadeusza obejrzymy wystawę przygotowaną w 90. rocznicę urodzin artysty.
 • Dni Seniora Wrocław 2017 W tym roku Święto Seniorów będzie trwało od 15 września do 13 października. Zapowiada się czas wielu różnorodnych i interesujących wydarzeń oraz konkursów. Zapraszamy do wysyłania swojej twórczości – czekają atrakcyjne nagrody!
 • Seniorzy chcą mieszkać „na swoim” – wynika z badania CBOS. Trend dostrzega francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska, który ma wśród swoich klientów wiele osób starszych. O mieszkaniach dla seniorów więcej w materiale na stronie 9.
 • Fizjoterapia jest nadal dla wielu z nas zagadką – nie do końca wiemy, kiedy powinniśmy udać się do specjalisty z tej dziedziny, czy nas na to stać oraz czy fizjoterapeuta może zastąpić lekarza. Specjaliści z Kolanko Senior Care – Centrum Rehabilitacji dla Seniorów postanowili rozprawić się z trzema mitami na temat fizjoterapii.
 • Letnie wczasy to okazja do przywiezienia niechcianego gościa. Grzybica stóp i paznokci stanowi duży dyskomfort dla chorego, szacuje się, że dotyka co piątą osobę w Polsce. O tym, jak rozpoznać jej objawy, jak zapobiegać i leczyć opowiada mikrobiolog Magdalena Kulesza.
 • Dwa są sławne, to Etna i Stromboli. Trzeci czynny to mocno siarkowy, Vulcano. Z brzegu Sycylii gołym okiem widać stożki wulkaniczne wysp Liparyjskich i unoszące się nad kraterem chmury. Jerzy Dudzik o swoich wulkanicznych przygodach.
 • Wspólnie z BP GoldTour zapraszamy liderów na konferencję pt. Kresowe uzdrowiska – po zdrowie do Truskawca. Gość honorowy prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja – historyk, biografista i autor wielotomowej historii Kresów pt. „Kresowa Atlantyda” wygłosi wykład pt. t. „Mitologia uzdrowisk Kresowych”. Zaproszenie m.in u redaktor naczelnej.
 • Prawie każdy człowiek odczuwa czasami samotność. Wielu bywa samotnymi stale. Jak wygląda samotność seniorów? Czy sobie z nią radzą? A jeśli tak – to w jaki sposób? Andrzej Wasilewski podjął się dogłębnej analizy problemu.
 • W Giełdzie Ofert Turystycznych już myślimy o jesiennych wypadach w bardzo atrakcyjnych cenach.
 • I wiele, wiele propozycji na lato w mieście.