Wrocław wolny do samotności

Prezydent Wrocławia zainicjował na 2022 rok kampanię społeczną „Rok 2022 Rokiem Dobrych Relacji Społecznych – Przeciw Samotności”. Więcej informacji znajdą Pastwo tu: www.wroclaw.pl/rok-dobrych-relacji-wroclaw-2022.

W kolejnym kroku tej Kampanii w dniu 7 kwietnia br. odbyła się Konferencja „Społeczne konteksty samotności i osamotnienia” w ramach 2022 Wrocław Wolny Od Samotności – Rok Dobrych Relacji. Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się w broszurze: www.wca.wroc.pl/program-online.

Fundacja Aktywny Senior uczestniczyła zdalnie w tej Konferencji. Temat konferencji dotyczący samotności i osamotnienia jest nam bardzo bliski. Zainicjowaliśmy go publicznie po raz pierwszy już w 2017 roku na Dniach Gerontologii. Przedstawiliśmy go wówczas jako zaczyn ewentualnego projektu o nazwie Domowa Wspólnota Senioralna, więcej informacji tu: www.f-as.pl/projekty.

Na czwartkowej Konferencji przedstawiono bardzo szeroki wachlarz przyczyn i sposobów rozwiązywania samotności we wszystkich fazach życia człowieka, w tym w okresie senioralnym.