Dzień Europy 2019

W czwartek 9 maja 2019, będziemy świętować we Wrocławiu Dzień Europy w trakcie pikniku w Parku Staromiejskim, na który zaprasza Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz wielu partnerów tego wydarzenia.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Europy uczestników czeka wiele ciekawych atrakcji. Będą to między innymi pokazy kulinarne, warsztaty plastyczne, wirtualna podróż do Parlamentu Europejskiego, foto-budka oraz liczne konkursy. Piknik rozpocznie się o godzinie 10.00 w Parku Staromiejskim przy ulicy Teatralnej we Wrocławiu, a zakończy się około godziny 14.00. Podczas wydarzenia nie zabraknie także ciekawych niespodzianek na stoiskach przygotowanych przez partnerów.

Przygotowane atrakcje będą związane przede wszystkim z tematyką zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jedną z największych atrakcji będzie wirtualna podróż do Parlamentu Europejskiego za pomocą gogli VR. Najmłodsi będą mieli okazję przedstawić swoje pomysły i propozycje do posłów PE w formie kolorowych rysunków. Nieco starsi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej podczas konkursu pt. „Tym razem głosuję”. Na koniec uczniowie wrocławskich szkół zaprezentują swoje prace przygotowane w ramach konkursu pt. „Europejskie Puzzle”. Prace te stworzą kolorową mapę Wspólnoty Europejskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy!