Wyzwanie PZU

PZU wspólnie z RBL, Alior Bank, Pekao SA i Huge Thing zorganizowały w Warszawie wydarzenie „#wyzwanie PZU – Senior 2.0″ którego celem było wypracowanie koncepcji rozwiązań poprawiających jakość życia osób starszych oraz ich opiekunów. Podczas intensywnych trzydniowych warsztatów uczestnicy pod okiem doświadczonych mentorów tego wydarzenia formułowali wyzwania projektowe, opracowywali koncepcje i prezentowali wstępne prototypy rozwiązań. Z pośród 160 zgłoszeń według kryteriów kompetencyjności wybrano 40 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Fundacji Aktywny Senior, Jerzy Lech i Marek Ferenc. Najstarsi uczestnicy i jedyni seniorzy. Oboje współtworząc w grupach aktywnie przyczynili się do zwycięskich rozwiązań tych grup. https://www.facebook.com/propolabwroclaw

Service Jam w ramach #wyzwania PZU – Senior 2.0 premiował 3 najlepsze projekty i rozwiązania. Ufundował nagrody finansowe w łącznej kwocie 10.000 zł. Zespół Marka Ferenc z projektem „Mentor – platforma dzielenia się wiedzą” zajął I miejsce i otrzymał czek na 5 000 zł. Zespół Jerzego Lecha z projektem „Aktywny Senior baza wiedzy” zajął III miejsce i otrzymał czek na 2 000 zł. Tworzenie rozwiązania w tak krótkim czasie było możliwe dzięki zastosowanej metodzie Designe Thinking .

Pozyskana nowa wiedza i nabyte doświadczenie może mieć wpływ na powstałe rozwiązania, które mogą ułatwiać życie milionom seniorów i ich opiekunom w realnie starzejącym się społeczeństwie w Polsce.

Ponad to w konkursie prezesa PZU „Jak tablety mogą ułatwić życie seniorom. Wykorzystanie tabletów w realnym życiu seniorów” zespół Jerzego Lecha zaprojektował funkcje takiego tabletu i interaktywnie zaprezentował Seniorom potrzebę jego używania. Zespół ten wygrał konkurs a zdobytą nagrodę 1 000 zł. zadedykował w całości Fundacji Aktywny Senior w formie darowizny na cele jej działalności statutowej.

Zobacz prezentację: Mentor – platforma dzielenia się wiedzą