Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 02/2019 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 02/2019 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • Smartbabcia i smartdziadek
  Świat idzie z postępem, seniorzy nie pozostają w tyle. Dlatego sporo miejsca poświęciliśmy nowoczesnym rozwiązaniom, które dopiero rodzą się na naszych oczach. Ponieważ dla wszystkich pokoleń są czymś nowym, warto dowiedzieć się więcej na ten temat. O smart city na przykładzie Wrocławia i propozycjach dla seniorów na miarę XXI wieku w aktualnym numerze.
 • Seniorzy podróżują
  Seniorzy a szczególnie seniorki wiele podróżują, przywożą ze sobą wrażenia i spostrzeżenia, którymi chcą się podzielić. Mariola Wójtowicz to odważna i ciekawa świata kobieta, która zwiedza najdalsze zakątki globu właśnie na emeryturze. W tym wydaniu trochę wspomnień z wyprawy na pewną niesamowitą pustynię i skrót wywiadu z archiwum PiszemyPlus z bohaterką tej podróży.
  Joanna Ciechanowska – Barnuś dzieli się swoimi obserwacjami z metra w Bangkoku. Swoją drogą spostrzeżenia ze środków komunikacji miejskiej to powoli specjalność autorki cyklu Seniorałki. W mentalną podróż zabierze Was Krystyna Ziętak, z której dowiecie się, dlaczego kobiety nie wymyśliły żarówki. Gorąco polecamy lekturę.
 • Nowy rok, nowe oszustwa
  Niestety nowy rok, to także nowe oszustwa i problemy, dlatego nie stronimy od trudnych tematów, podpowiadamy, jak się ustrzec. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy z „Gazetą Senior”, jak i w formie wykładów, warsztatów i pogadanek.