Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 05/2020 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 05/2020 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • WAŻNE INFORMACJE DOT. CZASU PANDEMII KORONAWIRUSA
  Dlaczego w czasie epidemii kupujemy makaron i parówki zamiast zdrowego jedzenia? Jak prosić o pomoc skutecznie w tym trudnym czasie oraz jak żyć w czasie zarazy? Na te i inne pytania odpowiadają psycholodzy i psychodietetycy.
 • ŚWIAT PO PANDEMII
  Świat kliknął STOP. Gdyby nie tragiczny powód tego STOP może powiedzielibyśmy: NARESZCIE! Świat jaki jest, każdy widzi. Dzisiaj to koronawirus nas zastopował. Jak będzie jutro? Słabo radzimy sobie z tym, co stworzyliśmy. Jest nas już prawie osiem miliardów! Każdy chce mieć gdzie mieszkać, co jeść, być zdrowym, ubrać się, mieć samochód, piękne wakacje itd. Niestety nie wszyscy możemy to mieć – pisze Alicja Pionkowska autorka bloga Mózgojazda. Więcej refleksji m.in. od Marii Orwat i Ilony Zakowicz w numerze.
 • ODKRYWAMY ODDECH NA NOWO!
  Oddech towarzyszy nam od chwili narodzin. W dobie pandemii kwestie związane z oddychaniem stały się szczególnie ważne i poświęca się im znacznie więcej uwagi, niż dotychczas. Jak dbać o prawidłowe oddychanie? Czy i w jaki sposób je ćwiczyć, a także po co to robić? I wreszcie – jak odróżnić problemy z oddychaniem w przebiegu astmy od duszności towarzyszących zakażeniu koronawirusem?
 • TROPEM STULATKÓW
  Wacław Jan Kroczek, który śledzi losy najstarszych Polaków i relacjonuje je czytelnikom Gazety Senior, opisał historię Pani Emilii Brączyk, niezwykłej stulatki z Torunia.