Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 05/2021 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 05/2021 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • GRANTY DLA SENIORÓW, PIENIĄDZE I WSPARCIE
  Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeśli teraz wydaje się utopijną ideą. Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach! Jeśli masz pomysł na innowacyjne roz-wiązania dla osób starszych, zgłoś go, zdobądź pieniądze i wsparcie na jego realizację!
 • WIOSENNY POWIEW OPTYMIZMU, AKTYWNIE MIMO OGRANICZEŃ
  Przyszedł maj, a wraz z nim coraz cieplejsze dni. Kwitną kwiaty, drzewa i krzewy. Budzą się do życia owady – i w nas jakby więcej słońca. Po długich, zimowych miesiącach oczekiwania przyszła upragniona wiosna, która w tym roku wyjątkowo długo kazała na siebie czekać. Pierwsze, intensywniejsze promienie słońca pojawiły się już w marcu, a wraz z nimi wiara w to, że „ciemne miesiące” za nami – dosłownie i w przenośni.
 • PARADOKS ZMIANY
  Wiosną budzi się do życia nie tylko przyroda wokół nas. Promienie słońca, dłuższe dni, ptaki uwijające się wokół nas, kiełkujące rośliny sprawiają, że i my odczuwamy większy przypływ energii. Nabieramy większego apetytu na życie. Jesteśmy bardziej skłonni coś w naszym życiu zmienić. Poważyć się na coś innego, nowego. A może nawet na coś, co jeszcze przed chwilą wydawało się nam być czymś szalonym. Prostujemy się, nasz wzrok nabiera blasku, krok sprężystości. Przypominamy sobie, jak to kiedyś bywało. Rośnie w nas gotowość do wyruszenia naprzeciw przygodzie. I …, „po chwili mija mi”.
 • SAMOCHODOWY PUNKT SZCZEPIEŃ TAK ZWANE DRIVE-THRU. JAK TO DZIAŁA?
  Największy samochodowy punkt szczepień w Polsce został otwarty we Wrocławiu na Stadionie Miejskim. Placówka pomyślnie przeszła kontrolę NFZ i jest wpisana do elektronicznego systemu rejestracji. Jak to działa?
 • REHABILITACJA POCOVIDOWA NA NFZ
  Uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk uruchamiają turnusy rehabilitacyjne dla osób, które przebyły chorobę COVID-19 i zmagają się z powikłaniami. Pobyty w sanatoriach będą finansowane w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym osoby ze skierowaniami mogą już kontaktować się z Uzdrowiskami w celu ustalenia terminu rehabilitacji.
 • UWAGA! OSZUSTWO „NA PACZKĘ”
  „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”. Dostałeś taki SMS? Bądź ostrożny, bo oszuści polują na twoje pieniądze. Wiadomości są wysyłane z różnych numerów, a w treści znajduje się link. Po kliknięciu następuje przekierowanie na stronę, która wygląda jak domena firmy kurierskiej. Kliknięcie powoduje zainstalowanie złośliwej aplikacji.
 • NIGDY NIE MÓWIĘ: „NIE MASZ RACJI”
  Rozmowa z Halszką Wasilewską. Pandemia nie pozwala na zorganizowanie Łódzkich Senioraliów w tradycyjnej formie, dlatego Miasto Łódź postawiło na wydarzenie w formie hybrydowej – „w sieci”, jak i w plenerze. Atutem przyjętej formuły jest otwartość na szerokie grono twórców i odbiorców z całej Polski.