Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 07/2020 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 07/2020 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • ŚMIECH SILNY LEK DOSTĘPNY BEZ RECEPTY
  Dorośli ludzie śmieją się średnio 15 razy na dobę. To może jednak nie wystarczyć, aby zachować dobre zdrowie. Śmiechoterapia to nie żart! Dowiedz się, jakie choroby pomaga leczyć. A jeśli jeszcze się dzisiaj nie śmiałeś, zrób to jak najszybciej!
 • SERIO O ŚMIECHOTERAPII DLA SENIORÓW DR MARIA KMITA
  Czy humor nam rzeczywiście pomaga? Czy działa w sytuacjach trudnych i niecodziennych, jak pandemia? Jak wyglądają warsztaty ze śmiechoterapii i co się na nich robi? Z dr Marią Kmitą, humorologiem, która od 2008 r. zajmuje się badaniem humoru, rozmawia Linda Matus.
 • ŚMIECH TO ZDROWIE W ABC PSYCHOLOGII DLA SENIORÓW
  Inaczej nie można, trzeba się chichrać. Śmiech ratuje nas od najgorszego, ma właściwości regenerujące i dodaje siły. „Czy ty sobie wyobrażasz, że nawet lekarz, który ratował mnie, gdy miałam raka, umarł? Mój własny lekarz! A ja nadal jestem szczęśliwie na tym świecie, i to w dodatku taka zajęta albo przypominaniem sobie słów, które ukradł mi udar, albo udzielaniem wywiadów w związku z książką o mnie, na którą się uparł Grzesio” – mówiła zmarła w wieku 81 lat, Krystyna Sienkiewicz, której życie nie szczędziło zarówno wyjątkowych darów, jak i dotkliwych ciosów.
 • TEATRZYK PIOSENKI SYMPATYCZNEJ ŁĄCZY SENIORÓW
  Wśród seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim radość ze wspólnie spędzanego czasu widać gołym okiem, co ma duży wpływ na ich zdrowie i optymistyczne spojrzenie w przyszłość. W krytycznym momencie związanym z epidemią potrafili zapanować nad swoimi emocjami i nastrojami. Z podniesioną głową postanowili przetrwać ten trudny dla nich czas, utrzymując ze sobą codzienny kontakt telefoniczny i mailowy.
 • BEZPIECZNA TURYSTYKA W CZASIE PANDEMII
  Nowe zasady rezygnacji z wyjazdu. Z powodu pandemii wielu podróżnych weryfikuje swoje plany i decyduje się przełożyć wczasy na inny termin lub z nich zrezygnować. Także biura podróży zmuszone są do masowego odwoływania zaplanowanych wyjazdów. Z tego powodu parlament przygotował nowe przepisy, które mają uchronić przedsiębiorców przed kryzysem. Obecnie przepisy przewidują, że konsument może odstąpić od umowy z powodu wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności w miejscu imprezy lub jego najbliższym sąsiedztwie.