Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 08/2020 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 08/2020 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • FENOMEN KSIĘDZA Z NAKAZEM MILCZENIA W MEDIACH. NIKT NIE CHCIAŁ TEGO FILMU.
  Wierzący i ateiści garną się do księdza, jego życie to nieustająca posługa. Liczą, że otrzymają receptę lub przepis na życie, a Boniecki jest otwarty na każdego, kto się przysiądzie, dosłownie. W czasach, w których artykuł, film, mem żyją tak krótko, skąd determinacja i cierpliwość, aby poświęcić trzy lata życia na jeden projekt…? To dość nietypowe, można by powiedzieć staroświeckie, podejście. Rozmawiamy z Aleksandrą Potoczek, reżyser filmu „xABo. Ksiądz Boniecki”, który 24 lipca wszedł do kin.
 • RADA DO SPRAW POLITYKI SENIORALNEJ II KADENCJI
  Znamy członków Rady do spraw Polityki Senioralnej na lata 2020-2024. Są wśród nich znani naukowcy zajmujący się gerontologią i polityką społeczną.
 • POWIATOWY SENIOR
  Powszechnie wiadomo, że ludność Polski jest populacją najprędzej starzejącą się w Europie. Dlaczego akurat Polski, toczą się spory diagnostyczne. Jednym z przekonujących jest twierdzenie, że ma to związek z emigracją 5 milionów młodych ludzi na przełomie ustrojowym i później. Jakie by jednak przyczyny nie leżały u podstaw problemu, emeryci w Polsce stanowią średnio 20% ludności (w Poznaniu 27%), a jeśli odliczymy obywateli niepełnoletnich, to okaże się, że niemal co trzeci dorosły Polak jest na emeryturze.
 • GEM, SET, MECZ, CZYLI SENIORZY NA KORCIE
  Walka o każdą piłkę, soczyste uderzenia, bekhendy i forhendy jak 30 lat wcześniej. Seniorzy ze Świnoujścia nie odpuszczają i dwa razy w tygodniu spotykają się na korcie tenisowym, by rozegrać kolejny zacięty mecz, pokłócić się o najmniejszy aut, spotkać się z przyjaciółmi, pogadać, po-pracować nad stanem swojego zdrowia.
 • JAK „ZDOBYWAŁAM” TORRES DEL PAINE
  Park Narodowy Torres del Paine to obszar wokół pasma górskiego Cordillera del Paine obejmujący góry, lodowce, jeziora, rzeki i strumienie w południowej części chilijskiej Patagonii. Charakterystycznym punktem tego miejsca jest Torres del Paine, największa atrakcja turystyczna parku. Zapraszamy do lek-tury wyprawy jeszcze sprzed czasów koronawirusa.