Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 11/2019 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 11/2019 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • NA WNUCZKA
  3 września 2019 roku Arkadiusz Ł., pseudonim Hoss, został skazany na 7 lat więzienia za wyłudzenie milionów złotych od obywateli Niemczech, Szwajcarii i Luksemburga. Jego przestępcza działalność w Polsce stała się tematem dokumentu „Wnuczek. Jak polscy seniorzy stracili miliony”.
 • ODŁÓŻ SŁUCHAWKĘ!
  Oszuści nie śpią, wyłudzając różnymi metodami pieniądze od seniorów. Co zrobić, gdy spotka nas taka sytuacja? Na jakie techniki oszustów powinniśmy być wyczuleni? Rozmowa z mł.asp. Michałem Kawalcem z Wydziału Prewencji i Patrolowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
 • UWAŻAJCIE NA PREZENTACJE!
  Seniorze, uważaj na firmę CMSE sp. z o.o., która zaprasza na bezpłatne badania, a potem namawia na zakup drogich pakietów medycznych, które rzekomo mają zapewnić szybki dostęp do badań i wizyt lekarskich.
 • 111 URODZINY ANTONINY PARTYKI
  Drugą najstarszą współcześnie żyjącą Polką w kraju, za 113-letnią Teklą Juniewicz z Gliwic, jest pani Antonina Partyka z miejscowości Bojadła na zachodzie kraju. 19 lipca 2019 r. miałem zaszczyt odwiedzić panią Antoninę w jej domu rodzinnym, gdzie pozostaje pod troskliwą opieką otoczona miłością najbliższych, syna Jerzego, wnuczki Wiesławy i jej męża.