Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 1/2018 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 1/2018 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • Co rok to prorok
  Czy można odnieść sukces literacki, debiutując na emeryturze? Jolanta Maria Kaleta udowadnia, że tak! Pisarka w ciągu zaledwie pięciu lat wydała dwanaście książek i nie zwalnia tempa, planując kolejne. Niedawno została nominowana przez Gazetę Wrocławską jako Osobowość 2017 Roku w kategorii kultura. O wenie, pracy dydaktycznej i naukowej, pasjach, rodzinie, urodzie i przyjemnościach opowiada w rozmowie z Magdą Wieteską.
 • Życie na emeryturze – 8 historii
  Wiele osób obawia się zakończenia pracy zawodowej i przejścia na emeryturę. Co wtedy miał(a)bym robić? – pytają. Uczestniczki warsztatów dziennikarsko- literackich prowadzonych przez Magdę Wieteskę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim opowiedziały Gazecie Senior o swoich doświadczeniach związanych z przejściem na emeryturę.
 • Chłop po śniadaniu powinien wyjść z domu
  Jerzy Dudzik – Z cyklu męski punkt widzenia: Stoję sobie w łazience przed lustrem i prowadzę poranne rozważania. Jeszcze czternaście godzin i będzie można pójść spać. No tak, po codziennych ablucjach z rana i śniadaniu z żoną, omówieniu ważnych spraw dotyczących zakupów właściwie powinienem wyjść z domu. Chłop po śniadaniu powinien wyjść z domu. Powstaje proste pytanie, tylko gdzie i po co?
 • Kolekcja Hanny Bakuły
  Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję ozdobioną detalami Hanny Bakuły.
 • Bądź kozakiem i dbaj o siebie
  Władysław Kozakiewicz prowadzi w Niemczech wraz z żoną klinikę rehabilitacyjną. Pracuje na co dzień z osobami starszymi i zna ich problemy. „Możemy narzekać na pogodę i strzykanie w kościach. Ale możemy również wziąć się za siebie i czerpać z życia jak najwięcej. Ja wybieram drugą opcję. Owszem, nie jestem już pierwszej młodości, też mnie bolą stawy, czasem coś strzyknie w krzyżu. Mimo to jestem szczęśliwym człowiekiem.
 • Bezpieczny senior
  W cyklu „Bezpieczny senior” informujemy Czytelników, jak nie dać się nabrać na różnego rodzaju pułapki i oszustwa. Przygotowaliśmy dla Państwa autentyczne historie, pokazując zarówno dobre przykłady zadbania o własne bezpieczeństwo, jak i, niestety, te smutne – ku przestrodze.
 • Potańcówka z DJ Wiką
  W środę 7 lutego o godz. 16.00 w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu odbędą się wykład psychologiczny, bezpłatne badania oraz poczęstunek i zabawa muzyczna z DJ Wiką.
 • Wiadomości dla seniorów
  Wiem z Gazetą Senior. W nowej rubryce śledzimy posunięcia w krajowej polityce senioralnej i ważne informacje z ZUS dot. emerytur.