Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 5/2017 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami. Zachęcamy także do rozpowszechniania informacji o Gazeta Senior Wrocław.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 5/2017 – Przeczytaj wydanie

Gazeta Senior 5/2017W numerze m.in.
  • Joanna Piłat-Kruk i Zygmunt Chajzer. W „Pogodnym poranku” niespiesznie gawędzą, dostarczając informacji i poprawiając nastrój tym, którzy mają problem z porannym wstawaniem. Z dziennikarzami Radia Pogoda rozmawiamy o złotych przebojach, radiowych wpadkach oraz prywatnych i zawodowych marzeniach.
  • Nasz reporter Jurek Dudzik przygotował kalendarium najciekawszych wydarzeń ze świata kultury i sztuki na jesienno-zimowy sezon. Sprawdźcie, gdzie warto pójść, co obejrzeć i czego posłuchać.
  • W piątek, 15 września rozpoczęły się Dni Seniora we Wrocławiu. Podczas inauguracji bawili się nie tylko wrocławianie, ale przyjezdni z całej Polski i z zagranicy. Nie tylko seniorzy, ale również młodsze i najmłodsze pokolenia. Pobito Rekord Kapeluszowy Wrocławia, a Marsz Kapeluszy przeszedł z pl. Nowy Targ do Rynku, gdzie rozpoczęła się kolejna część imprezy. Było głośno, radośnie i bardzo kolorowo!
  • Właśnie rusza kampania edukacyjno-informacyjna „Senior Znaczy Szacunek”, przygotowana przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej we współpracy z Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jej główną ideą jest informowanie osób starszych o produktach i usługach oznaczonych Znakiem OK Senior!
  • Z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem, założycielem SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, rozmawiamy o tym, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Rekrutacja trwa do 30 września.
  • Kolejny raz gościnnie na łamach Gazety Senior Maria Marchwicka  i wspominki z podróży. Jak pisze, w tym roku postanowiłam w dalszym ciągu zwiedzać Grecję, ale nie kontynent, tylko wyspy. Wybrałam Korfu…
  • Rubryka zdrowotna obfituje w wywiady i materiały o najnowszych rozwiązaniach i propozycja dla zdrowia. Postęp w medycynie dokonuje się praktycznie każdego dnia, informujemy i tłumaczymy, z jakich rozwiązań warto korzystać.
  • 25 września, zapraszamy na konferencję pt. Kresowe uzdrowiska – po zdrowie do Truskawca. Gość honorowy prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja – historyk, biografista i autor wielotomowej historii Kresów pt. „Kresowa Atlantyda” wygłosi wykład pt. „Mitologia uzdrowisk Kresowych”. Ostatnie zaproszenie u redaktor naczelnej (tel. 533 301 661)
  • W Giełdzie Ofert Turystycznych wiele propozycji, od krajowych i bliskich wypadów, po dalsze zakątki naszego globu.
  • I wiele, wiele propozycji na lato w mieście.