Nowa strona FAS

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nową odsłonę strony internetowej Fundacji Aktywny Senior. Staraliśmy się zaprojektować ją tak, by była jeszcze bardziej przejrzysta, czytelna i wygodna w użytkowaniu. Od teraz stronę można oglądać nie tylko na komputerach, ale także na tabletach oraz smartfonach.

Od teraz dzięki systemowi komentarzy będą Państwo mogli prowadzić dyskusję na interesujące tematy, a także pojawi się możliwość wypowiadania się na temat działań związanych z Fundacją. Mamy także nadzieję, że nowy formularz kontaktowy zachęci Państwa do kontaktu z nami. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie na temat naszej aktywności.

Historia strony FAS

Korzystając z okazji, zapraszamy do podróży w przeszłość, by przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądała strona Fundacji Aktywny Senior i przy okazji, by zobaczyć jak bardzo zmienił się internet w ciągu ostatnich kilku lat.

Strona FAS od 2010

Pierwsza wersja strony FAS pod adresem www.as.sektor3.wroclaw.pl pojawiła się w połowie wakacji w roku 2010, a więc już ponad 7 lat temu. W tamtym czasie strona zawierała podstawowe informacje o Fundacji, naszych działaniach oraz realizowanych projektach. Siedem lat temu nie było mowy o animacjach na stronie, atrakcyjnych wizualnie grafikach, czy innych dodatkach. To były czasy, w których YouTube stawiał swoje pierwsze kroki i nie było jeszcze takich stron jak Facebook, Nasza-Klasa, Twitter itp. Można więc powiedzieć, że strona FAS jest już Seniorem w sieci! Udało mi się odnaleźć zdjęcie strony wykonane w pierwszych tygodniach jej działania (12 sierpnia 2010). Sami zobaczcie, jak to kiedyś wyglądało. Strona działała tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach, a o wyświetlaniu stron na telefonach komórkowych jeszcze nikt nawet nie myślał.

Strona FAS od 2012Czas płynął, technologia się zmieniała i w roku 2012 postanowiliśmy, że trzeba nieco przebudować oraz odświeżyć stronę FAS. W związku z tym znów w czasie wakacji usiedliśmy do pracy i tak powstała druga strona Fundacji. Dalej pod adresem www.as.sektor3.wroclaw.pl, ale tym razem już rozbudowana o animowane elementy, grafikę w lepszej jakości oraz dużo więcej treści. Na stronie pojawił się biuletyn informacyjny, galeria fotografii, a także spis interesujących stron i wiele odnośników do aktualnych wydarzeń, stron naszych partnerów oraz realizowanych projektów. Strona zyskała także aspekt edukacyjny poprzez umieszczenie materiałów do szkoleń z obsługi komputera takich jak słownik pojęć, czy poradniki krok po kroku. Dodaliśmy także zakładkę z prasą o seniorach i dla seniorów. Jak możecie zauważyć na ilustracji, strona zaczęła już przypominać współczesne projekty i stała się dużo bardziej przyjazna dla użytkownika, czyli dla Was.

Strona FAS od 2014Minęły kolejne dwa lata i na jesieni roku 2014 już pod adresem www.f-as.pl pojawiła się trzecia odsłona strony FAS, która znów idąc z duchem czasu, zawierała jeszcze więcej ciekawych treści, a rozwój informatyki pozwolił na umieszczanie mediów takich jak filmy i muzyka, więc mogliśmy pozwolić sobie na dotarcie do Państwa z dużo bardziej atrakcyjnymi treściami. Trzeba jednak pamiętać, że mimo zmian, jakie nastąpiły od 2010, my cały czas się uczyliśmy i rozwijaliśmy dla Państwa. Technologia i możliwości sprzętu zmieniał się z roku na rok, a my staraliśmy się dotrzymać im kroku. Możecie Państwo wierzyć lub nie, ale strona zaprojektowana w 2014 roku prawie nie zmieniła się do czerwca 2017 roku, kiedy to wspólnie podjęliśmy decyzję, że trzy lata bez zmiany to jednak dość sporo i już najwyższy czas unowocześnić stronę FAS.

Jak już Państwo zauważyliście, strona Fundacji Aktywny Senior doczekała się nowej odsłony. Po prawie trzech miesiącach pracy przenieśliśmy wszystkie materiały do nowoczesnego systemu zarządzania treścią, jakim jest WordPress i dzięki temu możemy przedstawić Państwu materiał w sposób jeszcze bardziej nowoczesny, wygodny i dostosowany do Waszych urządzeń, niezależnie czy jest to komputer stacjonarny, laptop, table, smartfon czy telewizor. Dziękujemy za inspiracje, wsparcie i cierpliwość, jaką okazali nam Państwo przez ostatnie siedem lat.