Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 8/2018 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 8/2018 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • Radzą czy działają?
  Poszukując skutecznych i ciekawych przykładów wsparcia seniorów Andrzej Wasilewski natknął się na Kaliską Radę Seniorów i Grażynę Mazurek. Spotkanie zaowocowało dyskusją na temat lokalnych rozwiązań i refleksją o społecznej polityce senioralnej.
 • Piszcie, na zdrowie!
  Czy wiecie, że większość japońskich superstulatków regularnie prowadzi dziennik lub inne zapiski. Ponieważ w redakcji wiemy, jak terapeutyczną moc ma pisanie, zachęcamy wszystkich do chwycenia za pióro…lub klawiaturę. Pani Jola Jaśkiewicz, uczestniczka warsztatów pisarskich dla seniorów, opowiedziała nam, ile dobrego pisanie wniosło w jej życie.
 • „Na parawan”
  Złodzieje i oszuści nie wybierają się na wakacje, dlatego słoneczna aura nie może uśpić naszej czujności. O metodzie „na parawan” opowiada Podkom. Ewelina Rosa. Bezpieczeństwo seniora to dziś także wiedza. Cykl „Napisz Testament” cieszy się popularnością wśród Czytelników Gazety Senior. W numerze ostatni odcinek, w którym zapraszamy na bezpłatne wykłady i warsztaty, które odbędą się w wielu miastach w Polsce. Będzie można zadać pytanie na spotkaniu i poznać organizatorów akcji.
 • Zdrowie
  W numerze mnóstwo porad, wskazówek, ciekawostek na temat zdrowia seniora i opieki. Jerzy Dudzik z charakterystycznym dla niego przymrużeniem oka bierze na warsztat senioralne „zdrowotne” przyzwyczajenia.
 • Realnie i wirtualnie
  Jak zwykle prezentujemy wiele turystycznych ofert. Jesień to przyjemna aura – bez skwaru i wyjątkowo przyjazne ceny. Polecamy wycieczki, spacery także wirtualne!