Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 01/2021 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 01/2021 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • INFODEMIA CZYM JEST I JAK DZIAŁA
  Infodemia to fałszywe informacje na temat epidemii rozprzestrzeniane głównie poprzez portale społecznościowe. Jak działa ten mechanizm? Czy i jak można go zatrzymać? O tym dyskutowali naukowcy biorący udział w debacie towarzyszącej konkursowi #FakeHunter Challenge.
 • BEZPŁATNY KURS DLA CYFROWYCH DEBIUTANTÓW
  To zajęcia przygotowane specjalnie dla osób dorosłych, które chcą poznać nowe technologie lub pogłębić dotychczasową wiedzę. W czasie epidemii realizowane są przez Internet, w formule otwartej – dostępne dla każde-go, bezpłatne, bez potrzeby dodatkowej rejestracji. Od 7 grudnia ruszył nowy, już trzeci cykl – Aplikacje dla cyfrowych debiutantów.
 • OSZUSTWO NA E-MAILA Z ZUS
  Wysyłanie maili z użyciem adresu nadawcy podszywającym się pod adres ZUS to nowy pomysł oszustów na wyciąganie naszych danych osobowych. Pierwsze sygnały o oszustwie dotarły z Legnicy.
 • EKSPERCI O LECZENIU COVID-19
  Krajowi eksperci dyskutowali o najskuteczniejszych terapiach w leczeniu chorych na koronawirusa. Za punkt wyjścia posłużyły najnowsze publikacje naukowe.
 • JAK DOSTAĆ SIĘ DO IZOLATORIUM
  Przechodzisz łagodnie zakażenie koronawirusem i chcesz chronić swoich najbliższych przed infekcją? Zobacz, jak dostać się do izolatorium na terenie Uzdrowiska Ustroń.
 • CO ZABRAĆ DO SZPITALA COVIDOWEGO?
  Fundacja Gotowi.org przedstawiła, z czego powinien składać się podstawowy „zestaw awaryjny”. Jego przygotowanie nie zajmie dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu.
 • TESTY SEROLOGICZNE, CO WARTO WIEDZIEĆ?
  W czasach pandemii każda infekcja górnych dróg oddechowych nasuwa pytanie, czy był to COVID-19. Testy serologiczne w takiej sytuacji mogą, choć nie muszą, wykazać, czy układ odpornościowy wytworzył przeciwciała anty-SARS-CoV-2, które powstają po kontakcie z tym wirusem. Czasem też obecność przeciwciał świadczyć może o rozwijającej się chorobie. Tłumaczymy, co oznaczają wyniki testów.
 • WOKALNA ALCHEMIA
  Znakomita wokalistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów. Ceniona trenerka wokalna, która potrafi znakomicie łączyć pracę na jazzowej estradzie z nauczaniem śpiewu. Pracuje z czołówką polskiego, europejskiego i światowego jazzu. Od lat jest ważną postacią popularnego programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Z Agnieszką Hekiert rozmawia Andrzej Wiśniewski.