Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 12/2020 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapraszamy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 12/2020 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • RENOWACJA KLIMATÓW ŻYCIA
  Siedzimy tak sobie w izolacji społecznej i wcale nie jest nam z tym dobrze. Potrzebujemy ludzi, rozmów, wymiany myśli, żartów, śmiechu, nowych informacji – wszystkiego co pozwala czuć się członkiem jakiejś aktywnej społeczności. Jakiegoś kręgu szerszego niż dwa pokoje z kuchnią i łazienką.
 • MAŁE KROKI
  Covid nie odpuszcza. Kiedyś zaraza – wydawało się – była daleko, słyszeliśmy o niej gdzieś tam. Teraz zatacza koła coraz bliżej i bliżej, i zupełnie blisko. Nagle kąsa znajomych, krewnych, sąsiadów, rodziny. Budzi powszechny lęk i bezradność, złość i agresję. Jak oswoić te emocje? Jak sobie pomóc?
 • TELEDYSK SENIORÓW ROBI FURORĘ W SIECI
  Grupa 31 muzykujących amatorsko seniorów z Koszalina i okolic nagrała teledysk z piosenką pt. „W domu jest fajnie”. Seniorzy samodzielnie zarejestrowali swoje nagrania w prywatnych mieszkaniach, śpiewając lub grając na instrumentach muzycznych. Rejestracja i montaż teledysku stanowiły jeden z elementów projektu online „Seniorzy muzykują w sieci”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA w Koszalinie w ramach realizacji programu „Kultura w sieci”.Z Czesławem Zdrojewskim, prezesem zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA, nominowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na członka Regionalnej Rady ds. Seniorów w uznaniu wieloletniej działalności stowarzyszenia na rzecz osób starszych, rozmawiamy o teledysku.
 • POLSCY SENIORZY POTRZEBUJĄ KOMPLEKSOWEJ OPIEKI – BADANIE POLSENIOR 2
  Obecnie seniorzy żyją dłużej, ale zmniejsza się ilość lat przeżytych przez nich w zdrowiu. Ponad połowa starszych Polaków leczy się z powodu trzech lub więcej chorób, w tej grupie często też występuje depresja i duża urazowość – tak wynika z badań przeprowadzonych w ramach projektu PolSenior2.