Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 04/2019 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 04/2019 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.

 • Zdrowa Wiosna
  Zdrowie to pojęcie pojemne, wpływ na nie ma m.in. nasz dom. Jak dostosować mieszkanie do potrzeb seniora, aby było bezpieczne, sprzyjało naszemu zdrowiu i nie było źródłem dodatkowego stresu. W tym numerze poznacie również 10 zasad zdrowego żywienia seniorów. Publikujemy najnowszą piramidę żywienia i aktywności, którą opracowali naukowcy specjalnie dla potrzeb osób starszych. To bardzo konkretne i proste wskazówki. Gorąco polecamy wdrożyć je w życie! Zapraszamy również do poznania 10 obszarów decydujących o długim życiu. Okazuje się, że geny są mocno przereklamowane, możemy wziąć sprawy w swoje ręce!
 • Wywiad i otwarta prelekcja dla Czytelników Gazety Senior
  Bohaterem jednej z rozmów został Piotr Łącki, podróżnik, psycholog, autor książki „Żyj pełnią życia, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+” dzieli się ciekawostkami z podróży do Meksyku i opowiada o swoim najnowszym projekcie www.psychologdlaseniora.pl. A już jutro 28 marca zapraszamy wszystkich chętnych na otwartą Prelekcję ze wspomnianej podróży, która odbędzie się we Wrocławskim Centrum Seniora pl. Dominikański 6. o godz. 14.00 (sala 210).

   

 • Głosem Seniorów
  Maria Orwat w swoim materiale stara się zrozumieć Alzheimera, Andrzej Wasilewski zachęca do umeblowania swojego świata, ale samodzielnie, Jerzy Dudzik snuje rozważania o diecie, a Joanna Ciechanowska-Barnuś – głos Seniory – zachęca i bawi. I wiele, wiele innych.

   

 • Opieka nowe rozwiązania
  W numerze znajdziecie sporo materiałów poruszających kwestie opieki nad seniorami. Z jednej strony potrzebujemy wsparcia dla bliskich, z drugiej każde wsparcie pomaga opiekunowi. Cieszą nowe rozwiązania w tych obszarach.