Gazeta Senior

Gazeta Senior Wrocław – 6/2017 już jest dostępna zarówno w wersji cyfrowej jak i tradycyjnej. Zapaszmy do czytania oraz rozpowszechniania.

Gazeta Senior – Dolny Śląsk – 6/2017 – Przeczytaj wydanie

W numerze m.in.
 • Emeryturę chciałbym spędzić we Wrocławiu – z Jackiem Sutrykiem, dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie, rozmawiamy o polityce senioralnej, potrzebach i możliwościach seniorów, rozwiązaniach systemowych w opiece nad osobami starszymi w naszym mieście. Zapraszamy do lektury.
 • Samotność, cisza, lęk. Przez większą część życia, powiązani w rozlicznych uwikłaniach, nie dostrzegamy jego wartkiego biegu: nauka, praca, małżeństwo, małe dzieci, dorabianie się, wyprawianie tych dzieci w dorosłość, kariera, biznes, życie towarzyskie, osiągnięcia, porażki, wspinaczki, upadki, znowu wzlot. A potem emerytura….Refleksyjny materiał Andrzeja Wasilewskiego o niełatwych wyzwaniach. 
 • Nasz reporter Jurek Dudzik przygotował bogate kalendarium najciekawszych wydarzeń ze świata kultury i sztuki na jesienno-zimowy sezon.Sprawdźcie, gdzie warto pójść, co obejrzeć i czego posłuchać we Wrocławiu.
 • Geriatra. Lekarz dla seniora. Na mapie Wrocławia przychodnia VITA jest jedną z nielicznych, w której można otrzymać poradę geriatryczną. O tym, kim jest lekarz tej specjalizacji i dlaczego warto go odwiedzić, rozmawiamy z dr. n.med. Edytą Karasek, lekarzem geriatrą.
 • Osteoporoza dotyka co drugą kobietę po 75 roku życia. Jest podstępną i bardzo niebezpieczną chorobą. Zachęcamy do badań profilaktycznych. Już jutro, 16 listopada, BEZPŁATNE BADANIA w BUSACH ZDROWIA we Wrocławiu! Plac Grunwaldzki 16: OSTEOPOROZA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 15 (obok Żabki): SPIROMETRIA I ANALIZA WIEKU SERCA. 
 • Twoja szansa na życie bez bólu. Dolegliwości bólowe narządu ruchu są poważnym problemem większości seniorów. Jednak dzięki odpowiednim terapiom można pomóc w przypadkach, wobec których lekarze niejednokrotnie rozkładają ręce. Rozmowa z mgr. Jakubem Chrzanowskim, fizjoterapeutą.
 • Kolporter zachęca do współpracy osoby 50+. Dołącz do nas! Poprowadź salonik prasowy! Zainteresowanych zapraszamy do rozmowy! tel. 41 367 84 49, 801 40 40 44 lub zapraszamy na stronę internetową: www.twojsalonik.pl Firma Kolporter wprowadziła szereg dodatkowych ułatwień dla osób w wieku 50+, które chcą poprowadzić salonik prasowy – m.in. kurs obsługi komputera, wsparcie w założeniu działalności gospodarczej, pomoc w jej prowadzeniu, a także znalezieniu współpracowników.
 • Lepsze życie na emeryturze? Polscy seniorzy emeryturę wydają głównie na czynsz, rachunki i leki. Prawdziwe przyjemności, takie jak wyjazd na wczasy, są dla nich w zasadzie nieosiągalne. Wcale tak nie musi być. Słyszałeś o funduszu hipotecznym Familia? Sprawdź, czy się kwalifikujesz.
 • Dni Seniora i Dni Gerontologii do zobaczenia za rok! Blisko 200 różnorodnych wydarzeń i atrakcji znalazło się w tegorocznej edycji Dni Seniora, koordynowanych przez Wrocławskie Centrum Seniora, w której licznie uczestniczyli adresaci święta – ponad 1500 osób. W kilka dni później odbyło się kolejne ważne wydarzenie – II Dni Gerontologii. Oba wydarzenia patronatem medialnym objęła Gazeta Senior.
 • Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu nagrobka? Ceny nagrobków wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pozostawienie mienia o tak dużej wartości bez opieki często spędza nam sen z powiek – zdarzenia losowe i akty wandalizmu, do których co roku dochodzi na cmentarzach, mogą znacznie obciążyć domowy budżet.
 • Giełda ofert turystycznych tym razem zaprasza na świąteczne i noworoczne wypady oraz zachęca do poratowania senioralnego zdrowia w sanatoriach.
 • I wiele, wiele innych ciekawych informacji.